2023-11-03

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

2023-11-01

Papieska Intencja Apostolstwa na listopad 2023

Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego.

2023-10-25

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2023-10-24

Nowenna za dusze czyśćowe

Nowennę za dusze czyśćcowe można rozpocząć dowolnego dnia, np.
24 października – 1 listopada (Wszystkich Świętych)
25 października – 2 listopada (Dzień Zaduszny)
Szczególnie listopad sprzyja modlitwie za zmarłych.

2023-10-22

Wspomnienie św. Jana Pawła II. Homilia papieża Franciszka

Jan XXIII i Jan Paweł II mieli odwagę oglądania ran Jezusa, dotykania Jego zranionych rąk i Jego przebitego boku. Nie wstydzili się ciała Chrystusa, nie gorszyli się Nim, Jego krzyżem. Nie wstydzili się ciała swego brata (por. Iz 58, 7), ponieważ w każdej osobie cierpiącej dostrzegali Jezusa.

2023-10-22

Pałające serca, stopy w drodze

Tak jak owi dwaj uczniowie opowiadali innym o tym, co wydarzyło się w drodze (por. Łk 24, 35), tak i nasze głoszenie będzie radosnym opowiadaniem o Chrystusie Panu, o Jego życiu, męce, śmierci i zmartwychwstaniu, o cudach, jakie Jego miłość uczyniła w naszym życiu.

2023-10-19

Wspomnienie ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika

Swoją ostatnią Mszę św. za Ojczyznę ks. Jerzy Popiełuszko odprawił 8 października 1984 r. w Bytomiu. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Jerzy wygłosił wówczas kazanie, którego treść uznać można za ponadczasową.

2023-10-18

2023-10-16

45. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

I oto najprzewielebniejsi kardynałowie powołali nowego Biskupa Rzymu. Wezwali go z dalekiego kraju...dalekiego, lecz zawsze tak bliskiego przez wspólnotę w wierze i tradycji chrześcijańskiej.

2023-10-15

Dzień Dziecka Utraconego

Ośmieleni, Jezu, Twoją dobrocią pokornie prosimy: przyjmij nasze dziecko do wspólnoty zbawionych i pozwól mu oglądać swoje Oblicze. Ty, który płakałeś nad śmiercią przyjaciela Łazarza, spójrz z miłością również na nas, rodziców/dziadków tego dziecka, oraz wszystkich dotkniętych jego stratą.

2023-10-13

Nowenna do św. Jana Pawła II

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – 22 października
Czas trwania nowenny: 13-21 października

2023-10-11

2023-10-10

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę.

2023-10-08

Jana Paweł II – cywilizacja życia

Budowanie „cywilizacji życia” jest zadaniem Kościoła i całego społeczeństwa. Jej fundamentalne prawo stanowi miłość – jedyne właściwe odniesienie człowieka do człowieka. Wyraża się ono we współczuciu, solidarności i gotowości do ofiary.

2023-10-07

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |