2024-04-28

WSPÓLNOTA ŻYCIA W OSOBIE JEZUSA CHRYSTUSA

Komentarz do Ewangelii
V Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia 2024 r.
Słowa Ewangelii według św. Jana (J 15, 1-8)

2024-04-24

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2024-04-14

Dzień modlitwy w obronie życia poczętego

– Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

2024-04-14

1058. rocznica Chrztu Polski

Data 14 kwietnia 966 r. jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Wtedy rozpoczęła się chrystianizacja naszej Ojczyzny, która dała początek naszej państwowości.

2024-04-07

Akt oddania się Miłosierdziu Bożemu

O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości.

2024-02-19

Przewodniczący Episkopatu: Zachęcam wszystkich Polaków do żarliwej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny

Szczera modlitwa łączy ludzi, a nie dzieli. Pomaga uwolnić się od egoizmu. Pozwala uspokoić emocje. Uodparnia przed manią wyższości.

2024-01-01

Intencje Światowej Sieci Modlitwy na rok 2024